bootstrap builder


Yüksek kaliteli verim elde etmenizi sağlayan ZEROFER Power % 100 Kalite güvencesi vermektedir.
Hormonlu ya da kimyasal karışım içermez.

ZEROFER POWER Yarasa Gübresi

NEDEN KULLANILMALI?
ZEROFER POWER; fosfor, kalsiyum, azot, potasyum, organik maddenin yapı taşı karbon, humik-fulvik asit vb. elementleri bünyesinde barındırır. Toprakta organik karbonun depolanması toprağın verimliliğini olumlu yönde etkileyerek sürdürülebilir üretim için bir anahtar görevi görür.

Diğer gübrelere göre çok küçük miktarlar kullanılsa bile daha fazla verim sağlar. Konsantre olarak da tanımlayabileceğimiz bu gübre, böceklerden oluşmasından dolayı zengin içeriği ile doğanın bize bahşettiği bir mucizedir.

ZEROFER POWER; ‘Bioremediation mikroplar’ca zengindir. Örneğin, 100 ml gübrede yaklaşık olarak bir milyar bakteri bulunur. Bu bakteriler bir taraftan toprak toksinlerinin parçalanmasına yardımcı olarak toprağın beslenmesini ve kalitesini arttırırlarken, diğer taraftan gübrede doğal olarak bulunan organik bileşiklerin reaksiyonundan ve değişiminden sorumludurlar.

Bu özellikleri ile ZEROFER POWER, sebze üretiminde verim artırıcı olarak yararlanılır. Bu amaçla, içerdiği makro elementler başta; N, P, K olmak üzere Mg, Ca, S, Na ve Cl ve mikro elementler; Fe, Mn, Zn, Cu, B, Mo ile tarımda gübre olarak kullanılır.

Mineral içeriği ile mükemmel bir organik gübre olan ZEROFER POWER; evlerde ve işyerlerinde çiçek ve çeşitli süs bitkileri yetiştiriciliğinde de yararlanılabilir. ZEROFER POWER doğal olmasından dolayı kimyasal gübreler gibi katkı içermez bu yüzden yetiştirilen ürünlerdeki lezzet çok farklıdır.

ZEROFER POWER’da bitkinin gereksinim duyduğu: Organik azot, organik karbonu, organomineral, mikrobiyal, enzim, nitrat, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir gibi minareler çok zengin olarak bulunur.

ZEROFER POWER; toprağın sağlığını ve diriliğini, direncini sağlar. Bu biyolojik gübre tadı, kaliteyi ve verimliliği yükseltir, toprağı zenginleştirir. 


ZEROFER POWER'IN ÖZELLİKLERİ

Tamamen organik olan ZEROFER POWER doğal ortamdan alınmış gübrenin son derece teknolojik kontrollü işlenmesi
ile elde edilir.
• Azot Fosfor ve Potasyum içerir organik fosforun hammaddesidir.
• Organik madde oranı yüksektir.
• Tuzluluğa neden olmaz.
• İçerdiği oranlarla ürünlerde sağlıklı, doğal ve hızlı bir büyüme sağlar, lezzet ve aroma verir.
• Kokusuzdur, çevreyi kirletmez.
• İçeriğinde bulunan doğal kalsiyum sayesinde ürünün raf ömrünü arttırır.
• Kullanımı kolaydır.
• Su ile karıştırılabilir ve toprağa nüfuzunu kolayca sağlanabilir.
• Toprağın su tutma kapasitesini yükseltir.
• Toprağı havalandırır.
• Uzun süre etkisini korur.
• Kuru şartlarda uzun süre depolanabilir.
• pH'ı düzenler. Bitkinin direncini arttırır hastalanmasını önler.
• Dünyada çok az bulunan organik gübrelerin başında gelir.
• Hazır besin olduğundan bitki tarafından hızla alınabilir.

% 100 ORGANİK GÜBRE
Toz Gübremiz hiçbir kimyasal içermez. %100 Organik ve tamamen doğal bir karışımdır. Toprağın fiziksel yapısını düzeltir. Çorak, alkali ve tuzlu toprakları ıslah eder. Toprağın içindeki Makro ve Mikro elementleri bitki saçak köklerini kolay enzimleyebileceği forma getirir.
Su tutma özelliğine sahip olduğundan toprağı nemli tutar. Kış mevsiminde toprağı ve bitki köklerini sıcak tuttuğundan dolayı bitkileri dona karşı korur. İçeriğindeki hümik ve fulvik asitler nedeni ile bitkinin kök yapısını güçlendirip saçak köklerinin besin elementlerini daha hızlı almasını sağladığı gibi kimyasal gübrelerin de fosfat kayasına ve potasyum tuzlarına dönüşen ana maddelerini çözerek bitkinin kullanımına sunar.
Her kullanımda toprağın yapısını zenginleştirerek olumlu yönde değiştirir. Toprağı gevşetir. Zaman içerisinde toprak üstü düzeyinin kaymak bağlamasını önler. Toprağın tava gelmesini ve işlenmesini sağlar. Kullanıldığında ürünlerin kalibresini düzeltir. Aromasını ve lezzetini arttırı. Raf ömrünü uzatır ve 10-15 gün erkencilik sağlar. İçerisinde bulundurduğu üst düzeydeki birçok organomineraller sayesinde çok zengin bir toprak düzenleyicisi görevini üstlenir.
Bitki fide yetiştirme ve besleme hatalarından kaynaklanan hastalıkları en aza indirir çoğu zaman yok eder. %30 ile %70 verim artışı saha çalışmalarında gözle görülmüştür. Bulunması zor ve doğal bir güce sahiptir. Daha fazla verim ve daha mükemmel ürün için ZEROFER POWER Gübresi önerilir.
Güncel olarak sunduğunuz fırsatları duyurun

KULLANIM ŞEKLİ
400 Lt. suya 3 Kg. ZEROFER POWER Toz Gübre katılır. Pulverizatörde karıştırıldıktan sonra 5 Dekarı geçmemek şartı ile yaprakların altına, üstüne ve gövdesine püskürtülerek kullanılır.
1. Uygulama: Tarlanın ilk sürümünden sonra sıvama yapmak, toprak üstü için 400 Lt. suya 3 Kg. ZEROFER POWER Toz Gübre uygulanır. Daha önce tarlada kimyasal gübre kullanılmış ise bu işlem ikinci sürüm için de yapılmalıdır. Bu işlem tarlanızdaki kimyasal zehirlenmenin etkisini en aza indirecek ve organik etkiyi fazlalaştıracaktır.
2. Uygulama: Bitki dikim zamanında ilk sulamadan önce 400 Lt. suya 3 Kg. ZEROFER POWER Toz Gübre uygulanır.
3. Uygulama: Bitkinin gelişim döneminde (15-20 cm iken) 400 Lt. suya 3 Kg. ZEROFER POWER Toz Gübre uygulanır.
4. Uygulama: Bitkinin gelişim döneminde (40-50 cm iken) 400 Lt. suya 3 Kg. ZEROFER POWER Toz Gübre uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilir.


UNUTMAYINIZ!
3 Kg. ZEROFER POWER Organik Toz Gübreyi 400 Lt. su ile karıştırmalı ve uygulama alanı 5 Dekarı geçmemelidir.


ZEROFER POWER'IN İÇERİĞİ
ZEROFER TARIM ÜRÜNLERİ A.Ş.'nin ruhsatlı mağaralarından çıkardığı Yarasa Gübresinin değerleri her mağaradan çıkan üründe değişkenlik göstermektedir. Ortalama değerler aşağıda verilmiştir.
Toplam Azot(N) :% 5.08 - 9.03
Fosfor Oksit (P2O5) : % 14 - 24.21
Potasyum Oksit (K2O) : % 1.14 - 2.36
Kalsiyum Oksit (CaO) :   % 3.74 - 14.61
Organik Materyal (OM) :  % 53 - 64
pH (in H2O) : 5.3 - 8.6
C/N Oranı : 8-15/1
Nem : % 15 - 20

Saray Mah. 54. Cadde 1/2 Kahramankazan / ANKARA TÜRKİYE

Email: info@zerofer.com
Tel: +90 312 504 29 43